AMBON – Het Centraal Bureau voor de Statistiek (Badan Pusat Statistik, (BPS)) heeft deze maand de cijfers gepubliceerd van de economische groei in het eerste kwartaal 2021, zowel op nationaal als op regionale schaalniveau van de Molukken.
De gevolgen van het coronavirus is in Indonesië voelbaar. Niet alleen voor de gezondheid, maar ook voor de economie en het dagelijks leven. De regionale economie is in het afgelopen coronajaar gekrompen. In vergelijking met de nationale krimp, is de economie in het eerste kwartaal van 2021 ook met 1,88 procent gekrompen ten opzichte van het eerste kwartaal van 2020, meldde het CBS eerder.
Over het economische herstelbeleid publiceerde Tribun Maluku adviezen van de BPS Provinsi Maluku om de coronacrisis te boven te komen. “Het economisch herstel in de Molukken moet nu consequent worden gehandhaafd”, zei Jefri Tipka, de coördinator van de BPS Provinsi Maluku.
Bron: Tribun Maluku